Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wysłuchanie publiczne – czy wrocławianie powinni mieć prawo głosu?

08/02/2017 / 18:00 - 20:00

Serdecznie zapraszamy do udziału w debacie poświęconej istocie wysłuchania publicznego oraz możliwościach, jakie mogliby mieć wrocławianie w decydowaniu o tym, co dzieje się we Wrocławiu.

Program spotkania:
1. Wprowadzenie do debaty.
2. Debata:
– Aldona Wiktorska-Święcka, Uniwersytet Wrocławski
– Maria Jaraszek, INSPRO – Instytut Spraw Obywatelskich, Łódź
– Michał Górski, OK Wrocław 2018
Moderator: Damian Wojciech Dudała, Fundacja Instytut Badań i Rozwoju Lokalnego, Inicjatywa WrObywatel
3. Pytania z sali / podsumowanie.

Debata jest realizowana w ramach kampanii obywatelskiej „Wrocławianie Decydują – Mieszkańcy Decydują”.

W debacie będą uczestniczyć przedstawiciele rad osiedli, ruchów miejskich, NGO i osoby zainteresowane. Spotkanie ma charakter oddolny, obywatelski i ma służyć wypracowaniu stanowiska, postulatów, skierowanych do Radnych Miejskich Wrocławia.

Aldona Wiktorska-Święcka – politolog, doktor habilitowany nauk społecznych, nauczyciel akademicki i samorządowiec. Radna Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu psychologii społecznej, kultury politycznej, a także zajmuje się działalnością ekspercką w sprawach rozwoju lokalnego i regionalnego. W wyborach samorządowych w 2014 na prezydenta Wrocławia zajęła 3. miejsce, zdobywając 19.871 głosów.

Maria Jaraszek – PR-owiec; od 2012 roku pracuje w Instytucie Spraw Obywatelskich (INSPRO), gdzie angażuje się w prowadzenie kampanii obywatelskich. Bezpośrednio związana z inicjatywą „Obywatele decydują”, która ma na celu zwiększenie aktywności Polaków w życiu publicznym.

Michał Górski – prawnik, zaangażowany społecznie młody przedsiębiorca. Przewodniczący stowarzyszenia OK Wrocław 2018, skupiającego ludzi aktywnych, którym leży na sercu dobro Wrocławia oraz jego mieszkańców. Zainteresowany polityką społeczną i prorodzinną oraz uwarunkowaniami działalności gospodarczej.

Damian Wojciech Dudała – pedagog, doktorant w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, nauczyciel akademicki. Od 2001 r. pracuje w organizacjach pozarządowych, założyciel i prezes Zarządu Fundacji Instytut Badań i Rozwoju Lokalnego oraz koordynator Inicjatywy WrObywatel.

Szczegóły

Data:
08/02/2017
Czas:
18:00 - 20:00
Wydarzenie kategorie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce

Sala sesyjna Rady Miejskiej Wrocławia
ul. Sukiennice 9
Wrocław, dolnośląskie 50-107 Polska
+ Google Map

Organizator

Fundacja Instytut Badań i Rozwoju Lokalnego
Telefon:
+48 605697839
Email:
info@fibirl.org.pl
View Organizator Website